תוכנית פינוי בינוי בירושלים

רמת הביקוש למגורים בירושלים הייתה ועודנה גבוהה, ולגמרי בצדק. עם זאת, אם בעבר רכישת קורת גג פרטית בבירה הנצחית הייתה בגדר משימה אפשרית, הרי שכיום מדובר בחלום המצוי הרחק מהישג ידו של הישראלי הממוצע. עליית המחירים בארץ בכלל ובירושלים בפרט הפכו את הפריבילגיה של דירה בירושלים לכזו השמורה לעשירים בלבד, ומי שדירה בירושלים היא משאת נפשו ונחוש להתגורר בירושלים בכל מחיר, נאלץ להתפשר על דירה ישנה באחת משכנותיה הפחות אטרקטיביות של העיר. אבל רגע לפני שתתייאשו ותגנזו את חלום המגורים בירושלים בדירה חדשנית ויוקרתית משלכם, בדקו: יתכן והבניין שלכם זכאי לחידוש מהיסוד במסגרת פינוי בינוי?

פינוי בינוי בירושלים – הבשורה

תשכחו מכל מה שידעתם על מגורים בירושלים: בניין יוקרתי, חדשני ומוקפד, לובי מפואר, דירה נוצצת וחדישה, תשתיות חדשות וחוויית מגורים ירושלמית מודרנית שתמיד חלמתם עליה. השאירו הרחק מאחוריכם את הבניין הישן והמוזנח, את התשתיות המתפוררות, את הדירה המיושנת וחסרת החן ואת שאר המגרעות עמן נאלצתם להשלים במטרה לגור בירושלים. והעלויות? הון. אבל אתם לא תיאלצו לשלם מכיסכם שקל!

בשורת פינוי בינוי, בשורת ההתחדשות הכובשת את העיר ירושלים בשנים האחרונות, הביאה תנופה אדירה לענף הנדל"ן הירושלמי, כשהיא נוסכת בו כוחות מחודשים, חיוניות ותקווה. מבנים ישנים ומתפוררים מפנים מקומם לרבי קומות מרשימים המתמזגים עם קו הרקיע המודרני של הבירה ומשדרגים באחת את איכות החיים ואת חוויית המגורים האישית של כל דייר ודייר.

מהי תכנית פינוי בינוי?

מדיניות פינוי בינוי של משרד הבינוי והשיכון התקבלה רשמית בשנת 1998 והתמקדה בהרס מבני מגורים בידי יזמים אשר מחויבים, בתמורה לזכויות בנייה ספציפיות במבנה החדש, לבצע את הפרויקט על חשבונם ולספק לדיירים הקיימים דירה חלופית. במסגרת ביצוע הפרויקט, מפונים דיירי הבניין לדיור חלופי כאשר עלויות ההעברה ועלויות השכירות מושתות על היזם. במהלך העבודות בשטח, הבניין נהרס עד היסוד ותחתיו מוקם בניין חדש וגבוה יותר הכולל דירות חדשות תחת הדירות הישנות ודירות נוספות הנבנות מעל גג המבנה הקיים והינן רכושו של היזם המוכר אותן בשוק הפרטי, ובכך, גוזר את קופון הרווח האישי שלו מהפרויקט.

בשונה מתכנית תמא 38 שעיקרה חיזוק מבנים מפני רעידת אדמה ובמסגרתה הבניין הקיים נותר על כנו תוך חיזוק מסיבי שלו, הרי שעיקרה של תכנית פינוי בינוי היא התחדשות עירונית. הבנייה לגובה מאפשרת לנצל את השטח הקיים באופן המיטבי ולשמר שטחים ירוקים בסביבה העירונית, תוך חידוש ושיפור המרחבים הציבוריים בסביבת המגורים.

אגב פינוי בינוי, קיימת כיום וריאציה חלופית של בינוי פינוי, במסגרתה מוקם בקצה המתחם בניין חדש ודיירי המבנה הראשון המיועד להריסה במסגרת התכנית מועברים אליו למגורי קבע. לאחר מכן, הבניין שפונה נהרס ונבנה ודיירי הבניין השני בתכנית מקבלים את דירותיהם ועוברים להתגורר בו כאשר הבניין הישן אותו הותירו מאחוריהם נהרס ונבנה מחדש כבניין המגורים של דיירי הבניין הבא המיועד לפינוי וכן הלאה.

התחדשות עירונית בירושלים זה שנהב!

מקצוענות, ניסיון עשיר, היכרות מעמיקה עם נבכי הביורוקרטיה האופייניים לענף ההתחדשות העירונית בירושלים, איתנות כלכלית, יצירתיות ויוזמה הופכים אותנו לכתובת המקצועית והמובילה להתחדשות עירונית בירושלים.

חולמים על חוויית מגורים ירושלמית מושלמת משלכם? נשמח ללוות אתכם בדרך להגשמת החלום!