תוכנית תמא 38 למה זה כדאי

מטרתה המקורית של תכנית תמא 38 היא, אמנם, חיזוקם של מבנים ישנים בפני איום אפשרי של רעידת אדמה, אשר בהתחשב במיקומה של מדינת ישראל על פניו של השבר הסורי האפריקני, איננו תרחיש דמיוני כלל וכלל. עם זאת, רבים מהישראלים רואים בתכנית תמא 38 את הדרך האולטימטיבית להגשמת חלומם על דירה משופצת ומורחבת בבירה, וזאת, מבלי שייאלצו לשלם ולו שקל מכיסם.

אילו מבנים כלולים בתכנית תמא 38 ירושלים?

תמ"א 38, תכנית המתאר הארצית אשר נכנסה לתוקפה בשנת 2005, חלה על מבנים ישנים שהיתר הבנייה שלהם הוצא לפני 1.1.1980. מעבר לכך, התכנית מיועדת גם למבנים אחרים אשר, על פי אישורו של מהנדס מוסמך, אינם עומדים בתקן 413 – התקן הישראלי להגדרת עמידות מבנים בפני רעידת אדמה. קריטריון חשוב נוסף מתייחס לכך שהמבנה המדובר איננו מבנה המיועד להריסה על פי צו סופי מבית המשפט או על פי תכנית. זאת ועוד, על המבנה להיות בית משותף ששטחו הכולל עולה על 400 מטרים רבועים ובעל שתי קומות או יותר.

מה כולל הרווח שלכם, כדיירים?

מגורים בלב אתר בנייה, רעש, אבק, לכלוך ואיכות חיים ירודה לתקופת זמן לא קצרה אינם נחשבים למבוקשים על ידי מי מאתנו, אלא אם כן בסופו של תהליך ממתין לכל דייר רווח משמעותי הבא לידי ביטוי הן בשדרוג דרמטי של איכות חייו והן בהשבחה מהותית של הנכס בו הוא מחזיק.

תכנית תמא 38 כרוכה, אמנם, במגורים לאורך זמן בלבו של אתר בנייה לכל דבר, אך הרווחים העתידיים שהתהליך טומן בחובו מגמדים כל קושי והופכים את ההליך כולו ליותר ממשתלם. תוספת בנייה בסדר גודל של עד 25 מטרים רבועים לכל דירה, חדר ממ"ד, מרפסת, מחסן, מעלית חדשה, חנייה פרטית, בניין משופץ, גינה מחודשת, לובי וחדר מדרגות מפוארים, שדרוג מסיבי ויסודי של כלל התשתיות ועוד, הם מהרווחים הבולטים הנלווים לפרויקט תמא 38 בירושלים, כאשר בכל פרויקט בפני עצמו מוגדרות ההטבות הספציפיות המוקנות לדיירים בהתאמה פרטנית לתנאים בשטח. היזם, מצדו, מקבל מידי המדינה זכויות בנייה להקמת דירות במבנה אשר תהפוכנה לרכושו הפרטי, ובכך, הופך את ההליך לרווחי גם מצדו.

העלייה המשוערת בערך הדירה לאחר ביצוע פרויקט תמא 38 בירושלים עומד על 40% מערך הדירה המקורי! ללא כל השקעה כספית מצדכם! אז נכון, זה בהחלט מורכב, לא נוח ובכלל לא פשוט, אך התמורה הסופית מצדיקה כל מאמץ, והרבה מעבר.

תמא 38/2

במסגרת תכנית זו, נהרסים בניינים ישנים ומוקמים מחדש, בדומה לפרויקט פינוי בינוי ותוך פינוי הדיירים מהמבנה לכל תקופת הבנייה על חשבון היזם. תיקון זה לחוק תמא 38 מתייחס למבנים, אשר, במצבם, עבודות שיפוץ וחיזוק לא יאפשרו להם לעמוד בתקן 413 לעמידות בפני רעידות אדמה, או כאשר מבחינה כלכלית הריסת הבניין והקמתו מחדש משתלמות באופן משמעותי לעומת חיזוק ושיפוץ בלבד וכאשר תכנית חיזוק זו עולה בקנה אחד עם מיקום הנכס ועם התכניות העירוניות לגביו.

שנהב – הניסיון שאומר את הכל

המורכבות הרבה הכרוכה בקידום הליכי תמא 38 ירושלים ויישומם בפועל בשטח, הופכת חלומות רבים בתחום ההתחדשות העירונית לפרויקטים תקועים וחסרי מוצא. כשמדובר בדירה שלכם, רק חברה מקצועית, מנוסה ומיומנת, בעלת תשתית פיננסית איתנה ובעלת יכולות ביצוע מוכחות בירושלים, תוכל להגשים לכם חלום. בדרך לפרויקט תמא 38 ירושלים? חברת שנהב מובילה את תחום ההתחדשות העירונית בירושלים ומאחוריה קבלות מרשימות בשטח.

צרו קשר לקבלת ליווי מקצועי עד לקבלת המפתח!